Cztery kroki do stworzenia własnej fotoksiążki

fotoksiazka1Fotoksiążka to zależnie od potrzeb piękna pamiątka lub ciekawy pomysł na prezent. Za pomocą umieszczonych w niej zdjęć i podpisów do nich można uwiecznić każdą chwilę, a jej przeglądanie z pewnością wywoła cały wachlarz emocji – od radości i śmiechu, poprzez wzruszenie, aż do sentymentalnych wspominek. Jednak podstawową zaletą fotoksiążki jest fakt, że można ją mieć bez konieczności ruszania się z domu. Za pomocą komputerowego programu możliwe jest stworzenie projektu od podstaw, aby zamówiony fotogadżet był dokładnie taki, jak zaplanowano. Oto cztery kroki do stworzenia własnej fotoksiążki.
Zacznijmy od wybrania środowiska graficznego, w którym stworzymy nasz projekt. Świetnym programem do tworzenia fotoksiążek, kalendarzy i innych fotogadżetów jest Event Album Maker (można go pobrać ze strony http://www.efotoksiazka.pl/programy). Jest to intuicyjny, łatwy w obsłudze, darmowy program graficzny, możliwy do pobrania z Internetu. Jego podstawową zaletą jest wysoki poziom automatyzacji tworzenia stron fotoksiążki, a także gotowe do użycia tematy zawierające ramki, tła i elementy dekoracyjne. Ten program będzie wykorzystywany w niniejszym opisie.

Krok pierwszy – przygotowanie programu i utworzenie projektu

Po zainstalowaniu programu (i koniecznie aktualizacji do najnowszej wersji) należy wybrać z panelu bocznego fotoksiążkę, gdyż to własnie ona będzie zamawiana. Program ma możliwość tworzenia innych gadżetów, lecz w tym opisie nimi się nie zajmuję.

Krok drugi – podstawowe parametry fotoksiążki

Na początkowym etapie do wyboru są rodzaj, format oraz ilość stron w zamawianym produkcie. Po tym przychodzi czas na wybranie zdjęć, które pojawią się w fotoksiążce. Program umożliwia edycję i dopasowanie tych zdjęć na podstawowym poziomie, jak na przykład obrócenie zdjęć do pionu. Ten etap jest ważny, gdyż umożliwia wykorzystanie trybu automatycznego – program sam rozmieści zdjęcia w szybki i ciekawy sposób. Oczywiście można także skorzystać z trybu ręcznego, umożliwiającego personalizację i samodzielne ustawienie położenia każdego ze zdjęć, dzięki czemu fotoksiążka będzie niepowtarzalna.

Krok trzeci – dopasowywanie i poprawki

Na tym etapie zamawiający ma możliwość dopasowania każdej strony fotoksiążki. Można je zmieniać w sposób dowolny według dostępnych szablonów lub własnego pomysłu. Istnieje też opcja zamiany lub edycji zdjęcia, np. poprawienie efektu „czerwonych oczu”, zmiana kolorystyki zdjęcia na sepię bądź czarno-białe, a także dodanie podpisów i komentarzy do fotografii. Wszystkie te czynności są intuicyjne i łatwe do wykonania. Gdy projekt jest skończony, należy przejść do kroku czwartego.

Krok czwarty – zamówienie gotowej fotoksiążki

Skończony projekt fotogadżetu jest zamawiany automatycznie, możliwe jest złożenie zamówienia przez Internet lub nagranie pliku na płytę DVD lub pendrive i samodzielne dostarczenie go do zakładu fotograficznego. Fotoksiążka zostanie wydrukowana i oprawiona w ciągu 2-3 dni roboczych od dnia otrzymania zapłaty, a następnie wysłana na wskazany przy zamówieniu adres.

Powyższa instrukcja pozwala na stworzenie fotoksiążki w łatwy i szybki sposób. Dzięki temu nie ruszając się z domu można cieszyć się pięknym fotogadżetem już w kilka dni po złożeniu zamówienia mając pewność, ze będzie idealnie dopasowany do wymagań.
Jeśli zajmujesz się fotografią zawodowo to koniecznie zajrzyj tutaj Praca dla fotografa w Bielsku

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotoblog i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz