Hala Stulecia – artystyczne spojrzenie

hala-stuleciaHala Stulecia to hala widowiskowo-sportowa znajdująca się we Wrocławiu, w dzielnicy Śródmieście. Powstała na przełomie lat 1911–1913 na podstawie projektu Maxa Berga, w stylu ekspresjonistycznym.
W 2006 roku hala została uznana za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO. Wpisana do rejestru zabytków w 1962 i ponownie w 1977, wraz z zespołem architektonicznym obejmującym m.in. Pawilon Czterech Kopuł, Pergolę i Iglicę.

W artystycznym ujęciu staram się przedstawić i wydobyć piękno budynku. Filtr podkreśla zabytkowość i zarazem nowoczesność poszczególnych elementów.  Zieleń podkreśla wielkość oraz inne walory obiektu. Całość dopełnia niebo zawierające szare przypominające wszystko obszary. W jednym puncie spostrzegamy przebłysk,  jest to słońce które nie daje blasku przez chmury. Powiewająca flaga na szycie budynku ożywia całą scenę. W całej fotografii dostrzegamy harmonię oraz różne przebiegające wzory i schematy. Całość tworzy niepowtarzalny klimat, którego słowami nie opiszę, sami spójrzcie i ponieście się w świat wyobraźni :)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotoblog i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz