Najtrudniejsza i najbardziej satysfakcjonująca fotografia – zdjęcia dzieci

Fotografia to wspaniałe hobby, a także świetny sposób na prowadzenie własnej, zarobkowej działalności. Wiele osób uważa też, że robienie zdjęć to żadna filozofia i wystarczy jedynie posiadać dobry aparat, aby automatycznie stać się fotografem. Niestety, w praktyce nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Wiele problemów sprawia szczególnie fotografowanie dzieci. Dlaczego? To proste – maluchy bardzo często nie chcą z nami współpracować, w związku z czym zrobienie naprawdę dobrych zdjęć wymaga nie tylko umiejętności z zakresu fotografii, ale również i odpowiedniego podejścia do najmłodszych, a przy tym też i najbardziej kapryśnych klientów.

Rodzice bardzo często starają się samemu robić zdjęcia swoim milusińskim i spotykają się z dużym rozczarowaniem, fotografowanie dzieci wymaga bowiem nie lada wprawy! Z tego też powodu najlepszym wyjściem z sytuacji byłoby powierzenie takiego zadania profesjonalistom. Warto sprawdzić, czy w okolicy naszego miejsca zamieszkania znajdują się studia wyspecjalizowane w robieniu zdjęć najmłodszym. W tym celu możemy wpisać w popularnych wyszukiwarkach internetowych: ”zdjęcia dzieci Wejherowo”, dzięki czemu znajdziemy dziesiątki ofert. Jeśli mamy wątpliwości, czy wykonane zdjęcia spełnią nasze oczekiwania, to poprośmy o zaprezentowanie dotychczasowego portfolio. Przeglądając zdjęcia zrobione przez pracowników danego studia, będziemy mieli pojęcie na temat tego, czego tak naprawdę możemy się spodziewać. Pamiętajmy jednak, że wbrew pozorom bardzo wiele zależy nie tylko od nastawienia naszego i fotografa, ale również i dziecka. Nie możemy go do niczego zmuszać, gdyż tylko zrazimy go do przyszłych wizyt w tego typu miejscach. Starajmy się dziecko odpowiednio przygotować do sesji fotograficznej, np. wspólną zabawą. Szczęśliwy i rozluźniony maluch będzie nie tylko czuł się znacznie swobodniej, ale również lepiej wyjdzie na zdjęciach. W ostateczności, jeśli wszystkie inne sposoby zawiodą, możemy pokusić się o przekupienie dziecka, np. oferując mu później pójście na lody lub kupno zabawki. Pamiętajmy jednak, że powinno być to ostatecznością, bowiem może wyrobić u naszej pociechy złe nawyki.

Robienie zdjęć dzieciom powinno stanowić wspólną zabawę i przeżycie zarówno dla maluchów, jak i ich rodziców. Pamiętajmy też, że profesjonalnie wykonane fotografie, chociaż często kosztowne, będą stanowiły doskonałą pamiątkę na wiele lat.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotoblog. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz